KLIMATIZACE

klima

Společnost Extra NET s.r.o. dodává a instaluje kompletní sortiment klimatizačních zařízení, dle požadavků zákazníka. Jsme schopni navrhnout a následně realizovat klimatizování jak menších prostorů (byty, kanceláře a pod.), tak velkých prostorů (haly, sklady a pod.)

  • Řešení pro menší prostory- ( tzv. Split systém) jedná se o klimatizace složené z vnitřního a venkovního modulu. Vnitřní jednotky dodáváme v různých provedeních : nástěnné, podstropní, mezistropní, kazetové a parapetní. Jejich ovládání je možné jak nástěnným systémem, tak pomocí dálkového ovládání.
  • Řešení pro velké Prostory- (tzv. systém multi split ) jedná se o klimatizační jednotky složené z jedné vnější a několika vnitřních jednotek (maximálně 20), opět je možný výběr z několika druhů vnitřních jednotek: nástěnné, podstropní, mezistropní, kazetové a parapetní.
  • Poslední možností klimatizace prostorů je systém mobilní klimatizačních jednotek. Taková jednotka je vhodná výhradně pro malé prostory, případně pro domácí využití. Předpokládá se u ní pouze občasný provoz. Klimatizace je složena jen z jednoho modulu. Venkovní modul supluje jednoduchý tubus jimž je odváděn horký vzduch mimo místnost (je nutné tedy zajistit tento odvod). Výhodou mobilní klimatizace je tedy zcela jistě jen její mobilita a nižší pořizovací cena bez nutnosti odborné montáže.

Dnes už téměř všechny klimatizace jsou vybaveny systémem tepelného čerpadla. Tato funkce ve své podstatě přináší to, že vaše klimatizace odebírá energii z venkovního vzduchu a předává ji do místnosti. To znamená, že vaší klimatizací můžete nejen chladit, ale v chladných měsících i vytápět.